למידה מקוונת- סינית מסורתית: קריאה ברומן שלוש הממלכות

שני 19:30-20:30

הרומן שלוש הממלכות (三国演义 San Guo Yanyi) הוא הרומן הקדום ביותר בשפה הסינית, ונחשב לאחת הפסגות ביצירות הפרוזה הסינית, המסורתית ובכלל.

"שלוש הממלכות" הוא אב-הטיפוס של הרומן ההיסטורי הסיני. הוא מספר על השנים שלאחר נפילת השושלת הגדולה, שושלת חאן. בגדול, חוט העלילה המרכזי של הרומן אינו סוטה בהרבה מסיפור האירועים המדיניים המרכזיים של התקופה, אבל הפרטים, הפרטים. הרומן ממציא דמויות ועלילות שלא קיימות בחיבורים המלומדים, או אחוזות בהם ברמז דק בלבד, ומעניק לכל הפרשייה ההיסטורית הזו נופך דרמטי חזק. גיבוריו הם גברים (וכמה נשים) אנושיים מאד שמוצאים את עצמם, בשל צוק העתים והתפוררות העולם המסודר, במרכז של דרמות ענקיות המערבות את גורלם האישי עם גורל האומה הסינית כולה והופכות אותם לדמויות הירואיות או טרגיות בקנה מידה גדול מהחיים.

מרכז תרבות סין מזמין אתכם להצטרף לסינולוג יואב רפפורט למסע מרתק, בו נקרא יחד את הטקסט בשפת המקור בו נכתב- השפה הסינית. הרומן הזה הוא חלק בלתי נפרד מעצם התרבות הסינית: העם הסיני עיצב את הרומן ועוצב על ידו, והוא אחד המייצגים הנאמנים ביותר של התרבות הסינית כפי שהסינים עצמם תופסים אותה.

הקורס יועבר בשידור חי בזום בימי ג' בשעה 19:30 החל מתאריך ה12.5.20 והוא ניתן ללא עלות אך מותנה בהרשמה מראש.

מיועד ללומדי השפה הסינית אך גם אנשים ללא רקע יכולים לנסות ולהשתתף משום שהכל יתורגם לעברית.

שיעור ראשון (12.5.20) – שמע- האזנה נעימה

 

שיעור שני (18.5.20)- צפייה נעימה

שיעור שלישי (26.5.20)- צפייה נעימה

שיעור רביעי (2.6.20)- שמע- האזנה נעימה

שיעור חמישי (9.6.20)- שמע- האזנה נעימה

שיעור שישי (7.7.20) – צפייה נעימה 


*לשאלות נוספות ניתן לפנות ל-courses@ccctlv.org

543

527

להרשמה

שדה חובה
phone שדה חובה

קורסים נוספים