ביקורו של רז גל-אור בשדה כותנה בסין-ג'יאנג

19/04/2021

מה חשב הולוגר הישראלי רז גל-אור על תנאי העבודה בשדה הכותנה בסין-ג'יאנג?

רז מספר שהוא התרשם מאוד מתעשיית הכותנה במחוז ובמיוחד מהטכנולוגיה המתקדמת ותנאי העבודה.

המחוז האויגורי האוטונומי סין-ג'יאנג הוא המחוז האוטונומי בעל השטח הגדול ביותר בסין (מהווה שישית משטחה של כל סין), הוא ממוקם בצפון מערב סין ובירתו היא העיר אורומוצ'י. מחוז זה הוא אחד מחמשת המחוזות האוטונומיים של מיעוטים אתניים בסין.
המחוז גובל במדינות רוסיה, קזחסטן, קירגיסטן, טגיקיסן, פקיסטן, מונגוליה, הודו ואפגניסטן. מחוז זה היווה לאורך ההיסטוריה נקודת מפגש בין תרבותית חשובה מאוד על דרך המשי ואילו היום הוא נחשב כנקודה מרכזית בפרויקט הרכבת האירופי-אסייתי. המחוז מאופיין בנוף ייחודי שמצד אחד ישנו מדבר טקלמקן הצחיח בדרום ומנגד הרים ואגמים בצפון המחוז.
ישנם 55 בני מיעוטים הגרים בסין,ג'יאנג אך העיקריים שבהם הם האויגורים, בני החאן, קזחים, מונגולים,בני מיעוט החווי, בני מיעוט הסי-בו, טג'יקים, אוזבקים, טטארים ורוסים. המחוז ידוע בעיקר בתוצרת החקלאית שלו כמו כותנה, ענבים, מלונים, תירס חמניות ועוד.

רז גל-אור
רז הוא יזם ואיש עסקים ישראלי הפועל במדיה הסינית. הוא הבעלים של החברה FRI (Foreigner Research Institute China או בסינית 歪果仁研究协会)-קבוצת מדיה חברתית שמתעדת את החיים בסין לקהל ברחבי העולם וזוכה לאהדה רבה בקרב הקהל הסיני. מיזם זה צבר עד היום 70 מיליון מנויים וסה"כ 5 מיליארד צפיות בסרטוני הווידאו שפורסמו עד היום.

לצפייה בסרטון לחצו כאן

*הקישור לווידאו נלקח מתוך: CGTN

544

530

להרשמה

שדה חובה
phone שדה חובה

אירועים נוספים