גלריית צילומים: יופיה של הבירה העתיקה נאנג'ינג

17/06/2020

נאנג'ינג הידועה כאחת מארבע הבירות הקדומות בסין, נמצאת באזור נהר היאנגצה במזרח סין והיא עיר הבירה של מחוז ג'יאנגסו. זו עיר שמשלבת מודרניות והיסטוריה יחד ויוצרת את האיזון המשולם בין "התקדמות" ל"שימור". נאנג'ינג נמצאת כ-300 ק"מ משנגחאי ונמצאת קרוב מיעדים מפורסמים אחרים כמו: האנגז'ואו, סוג'ואו וההר הצהוב. השטח הכולל של נאנג'ינג הוא כ- 6598 קמ"ר ואוכלוסיית העיר מונה כ8.4 מיליון תושבים. בעיר נאנג'ינג ישנם כ-11 מחוזות, מרכז העיר שוכן במחוז שינג'ייקו.
יותר מ-2500 שנים של היסטוריה כעיר וכ-500 שנים כעיר בירה, הותירו לנאנג'ינג מורשת תרבותית עשירה להפליא הנושאת את סימני ההיכר של התקופות השונות. חומת העיר שאורכה נשמר גם כיום והוא מגיע ל-25 ק"מ. חומה זו היא הארוכה מסוגה בעולם המציגה נוף מפואר.
כאחד הקברים הקיסריים הקיימים כיום בסין, קבר שיאולינג משושלת מינג עומד יותר משש מאות שנים של תהפוכות מבלי לאבד את ההדר שלו. המאוזוליאום של ד"ר סון יאט-סן משלב את מהות הארכיטקטורה הסינית העתיקה והמערבית. כמו כן נאנג'ינג בעלת מורשת תרבותית לא מוחשית ודוגמאות לכך הן: ברוקד נאנג'ינג- הידוע גם בשם נאנג'ינג יונג'ין- צורת אריגת בד משי מסורתית של רקמה בחוט זהב, הפנסים של קינהאי, אמנות מקומית לייצור עלים מזהב, גלוף של כתבי הקודש של נאנג'ינג ומגזרות נייר- נשאה עימה אלפי שנות היסטוריה ותרבות.

תערוכת הצילומים "הבירה העתיקה היפה, נאנג'ינג הקסומה" נותנת ההזמנות להכיר לעומק את נאנג'ינג בירתה הדרומית הקדומה של סין. התערוכה מציגה את ההיסטוריה, המורשת והתרבות של העיר לצד נופי הטבע המרהיבים, הפן העתיק של תקופת הקיסרות לצד הפן המודרני, ואת המקומיות לצד הבינלאומיות. התערוכה מזמינה לחוות את סיפורה הקסום של העיר נאנג'ינג.

**כל הזכויות שמורות למרכז תרבות סין בתל אביב, למשרד לתרבות ולתיירות של מחוז ג'יאנגסו, חברת נאנג'ינג בולאן לעיצוב אמנות ושות' בע"מ.
אין לעשות שימוש בתמונות ללא אישור.

544

530

להרשמה

שדה חובה
phone שדה חובה