סינמה איסט: ביחד (2002)

23/09/2019 יום ב' 19:00 מרכז תרבות סין

和你在一起 סרטו האינטימי והאנושי של צ'ן קאיגה, אחד מגדולי הבמאים בסין ("שלום לפילגש", הקיסר והרוצח", "האדמה הצהובה" ועוד). שיאוצ'ון גדל במחוזותיה הכפריים של דרום סין. מאז שהיה בכוחו לאחוז בכינור, הוא והכלי בלתי נפרדים. עכשיו, בגיל 13 – ילד ביישן ורגיש שבאמתחתו כבר מספר פרסים על נגינתו, גאוות אביו האלמן שיעשה הכל למען הצלחת בנו – מגיעים השניים לבייג'ינג כדי למצוא מורה שיוכל לקדם את יכולתו. בבירה המנוכרת שבה חי כל איש לעצמו, עליו להסתגל לסגנון חיים שונה ולגחמות המורים שמתעתדים להעבירו למעמד של כוכבות בינלאומית. במהלך הסרט יזכה שיאוצ'ון לחוות אהבה ראשונה, יילמד על בשרו מהם הדברים החשובים באמת, ויגיע להבנה עמוקה יותר של העולם סביבו והמוסיקה שהוא מנגן. הסיפור המלודרמטי, על סממניו האגדתיים, זוכה בתבלין של התבוננות מחוייכת וגם בתוספת של כמה אמירות ישירות על החברה הסינית בפתח המאה ה-21.

הסרט ילווה בהרצאת פתיחה מאת ד"ר עדיאל פורטוגלי (אוניברסיטת ת"א ומרכז תרבות סין):

"ביחד ולחוד – צלילים של שינוי ותקווה בסין החדשה" – בצל התמורות הפוליטיות והחברתיות הסוערות של סין בפתח המאה ה-21, צצות שאלות אנושיות של משמעות, זהות ושייכות. בין הערים הגדלות והכפרים הנעלמים, בין סין החדשה לסין הישנה, בין מסורת לשינוי, נמצא, עדיין, את האדם הפשוט – הפרט. בהשראת "ביחד" (2002), נציג שלוש דמויות גנריות של הפרט בסין העכשווית – הורה, מורה וילד – ונדון באופן שבו כל דמות מתמודדת עם תחושות של הצלחה, ציפייה, כמו גם כישלון. באופן זה, נחשוף במשהו את הפסיפס האנושי המורכב של סין בת-זמננו.

 

  • ז'אנר: דרמה
  • במאי:  צ'ן קאיגה
  • שפת הסרט: סינית (מנדרינית)
  • כתוביות: עברית
  • אורך הסרט: 118 דקות

הכניסה ללא עלות אך כרוכה בהרשמה מראש


סדרת סינמה איסט מציגה אוסף של סרטים סיניים, מהקלאסיקות של שנגחאי בשנות ה-30 לרבי המכר של תעשיית הקולנוע כיום. ההקרנות ילוו בהרצאות, תערוכות ופעילויות נוספות שיחשפו את הנוף הקולנועי והתרבותי המגוון של סין

544

530

להרשמה

שדה חובה
phone שדה חובה

אירועים נוספים