תערוכת קליגרפיה וציור סיני: רסיסים של תקווה- מחווה לגיבורי המגיפה

13/05/2020

בשנת 2020 התפרץ נגיף קורונה החדש והתפשט בכל רחבי העולם, שנרתם כולו למאבק עיקש במגפה. בחזית המאבק, אל מול הסכנות וחוסר הוודאות, ניצבו ללא מורא אנשי צוותי הרפואה, כוחות ביטחון, מתנדבים, שליחים ורבים אחרים, אלה הם גיבורי המגפה.

בעת זו, ציירים ואמני קליגרפיה מהאקדמיה לציור וקליגרפיה בנאנג׳ינג וממוזיאון ג׳ינלינג לאמנות חיפשו דרך להביע את תחושותיהם ולהוקיר תודה, כל אחד בדרכו ובמכחולו, לגיבורים שמצאו את עצמם בלב המערכה, ובכך הם יצרו מגוון עבודות אנושיות ומרגשות. היצירות המוצגות בתערוכה מתעדות סצנות שונות מחזית המאבק, כמו גם תמונות מחיי היומיום בצל המגפה. האמנים המשתתפים נעזרו במכחולים ומברשות כדי לספר ולו במעט את סיפור המאבק בנגיף, ולשקף את תחושות האחדות, הערבות ההדדית, התשוקה העזה ורוח הלחימה שבלטו במהלכו.

עם בוא האביב, המערכה עודנה נמשכת ואל לנו לשכוח את אותם האנשים שנמצאים בחזית. אנשי חיל אינם נופלים מן שמיים, אומר הפתגם, בני תמותה הם אלה שצועדים קדימה. תערוכת הקליגרפיה והציור הסיני שלפניכם מבקשת אם כן להביא קורטוב של עדנה ותקווה ולהביע את ההערכה הרבה והתודה של האמנים ושל מרכז תרבות סין בתל אביב לגיבורי המגפה באשר הם.

**מיצגי תערוכה זו סופקו על ידי המכון לציור וקליגרפיה בנאנג'ינג, כל הזכויות שמורות למכון. כל המעוניין לעשות שימוש במיצגים אלו, יש לפנות למכון הציור והקליגרפיה בנאנג'ינג או למרכז תרבות סין בתל אביב. אין לעשות שימוש בתמונות ללא אישור.

 

544

530

להרשמה

שדה חובה
phone שדה חובה

אירועים נוספים