העונות של סין: קיץ

22/07/2020

לוח השנה הסיני מחולק ל-24 מועדי חמה (二十四节气). עונת הקיץ מחולקת ל-6 מועדי חמה החל מ-21 ביוני ועד ה-6 באוגוסט.

״העונות של סין״ (四季中国) היא סדרת טלוויזיה תיעודית בהפקת סוכנות הידיעות שינחואה ו-CNC. הסדרה בת 24 פרקים והיא בודקת את השפעת 24 מועדי החמה על סין העכשווית.

פרק 9: תקופת ״גרגירי שיבולת״ (מאנג-ג׳ונג 芒种). תקופה זו מתחילה ב-5 ביוני והיא מסמלת את תחילתה של זריעת הקיץ. בימים אלה, מיני דגנים מבשילים והחקלאים עסוקים בקציר חיטה ושעורה.

פרק 10: תקופת ״היפוך הקיץ״ (שיה-ג'י, 夏至) תקופה זו מתחילה ב-21 ביוני היום הארוך ביותר בשנה בחצי הצפוני של כדור הארץ. את היום הזה חוגגים הסינים באופן מסורתי באכילת אטריות.

פרק 11: תקופת "חום קל" (小暑, xiǎo shǔ) מסמל את התקופה ה-11 בלוח 24 מועדי החמה. היא מתחילה ב-7 ביולי ומסתיימת ב-22 ביולי. תקופה זו מסמלת את ההתחממות ההדרגתית של עונת הקיץ, כשהשיא עדיין לפנינו. בתקופה זו בסין נהוג לאכול כופתאות כמו גם מלונים, ולהנות מפריחת הלוטוס.

פרק 12: תקופת "חום כבד" (大暑 dàshǔ) מסמל את התקופה ה-12 בלוח 24 מועדי החמה. היא מתחילה ב-22 ביולי ומסתיימת ב-5 באוגוסט. בתקופה זו הימים ארוכים, הטמפרטורות גבוהות במיוחד וגשם כבד יורד באזורים רבים בסין. בימי ״החום הכבד״ אנשים ברחבי סין נוהגים לאכול ליצ'י, אננס, מרק כבש צח, מיזאו (אורז מותסס) וקינוח מתוק-מריר בשם שיינצאודונג (ג׳לי עהשוי מעשבים). אמירה פופולרית במחוז גואנגדונג אומרת: ״אכילת שיינצאודונג בימי ׳החום הכבד׳ תשאיר אתכם צעירים כבני האלמוות.״

544

530

להרשמה

שדה חובה
phone שדה חובה

אירועים נוספים