העונות של סין: קיץ

05/05/2021

לוח השנה הסיני מחולק ל-24 מועדי חמה (二十四节气). עונת הקיץ מחולקת ל-6 מועדי חמה החל מ-5 במאי ועד ה-5 באוגוסט.

״העונות של סין״ (四季中国) היא סדרת טלוויזיה תיעודית בהפקת סוכנות הידיעות שינחואה ו-CNC. הסדרה בת 24 פרקים והיא בודקת את השפעת 24 מועדי החמה על סין העכשווית.

פרק 5: תחילת הקיץ (לי שיה 立夏)

מועד השביעי מבין 24 מועדי החמה של לוח השנה הסיני וראשיתו ב-5 במאי. כפי שהמונח מרמז, מועד זה מסמל את בואו של הקיץ – משמעות הסימנייה ״לי״ (立) היא להתחיל ומשמעות ״שיה״ (夏) היא קיץ, שמקביל במקור למילה ״ג׳יה״ אשר שבסינית עתיקה מקבל משמעות של צמיחה. בהתאם, תחילת הקיץ מייצגת גם את תחילת הצמיחה בטבע.

בתקופת תחילת הקיץ נהוג לשמור על תזונה קלה ומאוזנת הכוללת מבחר פירות וירקות. מומלץ גם להימנע מטיבול חריף ומלוח. בדרום סין, מקובל לאכול שלושה סוגים של אוכל טרי, הכוללים, למשל, דובדבנים, שזיפים ובמבו שוט. באזורים מסוימים בסין אנשים נהנים לשתות תה ירוק, שנחשב כיעיל להפגת חום.

פרק 9: תקופת ״גרגירי שיבולת״ (מאנג-ג׳ונג 芒种). תקופה זו מתחילה ב-5 ביוני והיא מסמלת את תחילתה של זריעת הקיץ. בימים אלה, מיני דגנים מבשילים והחקלאים עסוקים בקציר חיטה ושעורה.

פרק 10: תקופת ״היפוך הקיץ״ (שיה-ג'י, 夏至) תקופה זו מתחילה ב-21 ביוני היום הארוך ביותר בשנה בחצי הצפוני של כדור הארץ. את היום הזה חוגגים הסינים באופן מסורתי באכילת אטריות.

פרק 11: תקופת "חום קל" (小暑, xiǎo shǔ) מסמל את התקופה ה-11 בלוח 24 מועדי החמה. היא מתחילה ב-7 ביולי ומסתיימת ב-22 ביולי. תקופה זו מסמלת את ההתחממות ההדרגתית של עונת הקיץ, כשהשיא עדיין לפנינו. בתקופה זו בסין נהוג לאכול כופתאות כמו גם מלונים, ולהנות מפריחת הלוטוס.

פרק 12: תקופת "חום כבד" (大暑 dàshǔ) מסמל את התקופה ה-12 בלוח 24 מועדי החמה. היא מתחילה ב-22 ביולי ומסתיימת ב-5 באוגוסט. בתקופה זו הימים ארוכים, הטמפרטורות גבוהות במיוחד וגשם כבד יורד באזורים רבים בסין. בימי ״החום הכבד״ אנשים ברחבי סין נוהגים לאכול ליצ'י, אננס, מרק כבש צח, מיזאו (אורז מותסס) וקינוח מתוק-מריר בשם שיינצאודונג (ג׳לי עהשוי מעשבים). אמירה פופולרית במחוז גואנגדונג אומרת: ״אכילת שיינצאודונג בימי ׳החום הכבד׳ תשאיר אתכם צעירים כבני האלמוות.״

544

530

להרשמה

שדה חובה
phone שדה חובה

אירועים נוספים