אמנות, תרבות וטבע: מיטב מופעי האמנות לתיירות סין

14/06/2021

תוך התמקדות בפרויקטים מרכזיים של יוזמת שיתוף הפעולה הבינלאומי "חגורה אחת, דרך אחת" בתעשיות התרבות והתיירות, נבחרו 6 פרויקטים ייחודיים של אמנויות במה ותיירות שעובדו לסרטונים קצרים. הסרטונים מוצגים באתרים רשמיים של מוסדות תרבות ותיירות בתפוצות וברשתות חברתיות ומדיה מקומית ייעודית לקידומם במסגרת שבוע התיירות והתרבות של סין ברחבי העולם.

בחזרה לגני ״יואנמינגיואן״ – תערוכה דיגיטלית חדשנית

קטע זה מציג שילוב של תרבות עם אמנות, מדע וטכנולוגיה מנקודת מבט עכשווית. תערוכת גני ״יואנמינגיואן״ (ארמון הקיץ) מציגה צורה חדשנית של שרידים דיגיטליים + מולטימדיה סוחפת במרחב ובזמן. עם ממד מהפנט של 720 מעלות, 500 מ״ר של תמונות בגודל מלא וטכנולגיות 5G/8K, AI/AR ואחרות התערוכה יוצרת חוויה יוצאת דופן. בהתבסס על 20 שנות מחקר שערכה אוניברסיטת צ׳ינגהואה וחיבור של רמזים מורכבים, הכוללים חומרים היסטוריים, מפות, ממצאים ארכיאולוגיים, תמונות ישנות, ציורים על לוחות נחושת ועוד שוחזר המראה המקורי של ״יואנמינגיואן״. הבא נחשוף את יופיו של הנוף הנעלם ונתרגם מחדש את התרבות, האמנות והפילוסופיה בתוך הגן.

סיור לילי בעולם של פנסים

קטע זה מציג את האתר הראשון מסוגו של תעשיית האורות הצבעוניים שהוקם בעיר דזה-גונג במחוז סצ'ואן. העיצוב היצירתי, המחקר הטכני ותצוגת האורות (פנסי עששית) בעיר מהווים בסיס לייצור תעשייתי של עששיות ברחבי העולם. פארק השעשועים של האורות הצבעוניים משלב תיירות של תרבות, מלונות נופש ופרויקטים נוספים של פנאי ושעשועים במתחם תיירותי בינלאומי רחב היקף. עם קהילה אקולוגית חכמה ותומכת, העיר דזה-גונג הפכה למוקד תיירות עם מאפיינים סיניים שבאים לידי ביטוי בכל ההיבטים.

דרך המשי

בשנת 1979, בהשראת האמנות והמורשת המכובדת של תרבות דונהואנג, כוריאוגרפים מתיאטרון האופרה, הדרמה והמחול של מחוז גאנסו נסעו מספר פעמים למערות מוגו כדי לחקור את ציורי הקיר הייחודיים של דונהואנג וליצור את הופעת המחול ״דרך המשי״. לאחר הולדת ההופעה, נוצר סגנון ריקוד חדש בשם ״מחול דונהואנג״. המקום עצמו הפך למוקד מפורסם, הן בסין והן ברחבי העולם. המופע "דרך המשי" הפך לנכס תרבות של מחוז גאנסו והוא מייצג עומק מסורתי, חדשנות ועוצמה. כיום, הוא אהוב על ידי קהל בכל רחבי העולם.

מושבת האפרסק

מחזה "מושבת האפרסק" מציג את נופה של צ'אנגדה במחוז הונאן. זהו תיאטרון הנהר הראשון בעולם הכולל סוג חדש וסוחף של הופעות חיות. המחזה משלב סיור בנהר ומשחזר באופן כמעט חי את הנוף המתואר בשירת מושבת האפרסק שכתב טאו יואנמינג. בתיאטרון הנהר משתתפים יותר מ-360 חקלאים מקומיים. הוא כולל תאורת במה חדשנית שנועדה להמחיש את גן העדן הטבעי והשלו של "ריח העשב הטרי, ושפע הפרחים הנושרים", ובכך, באופן קולי וויזואלי, לגרום לקהל תחושת רוגע ושמחה, ממש כמו בחיים האידיליים שבשיר הסיני.

לחלום בעיר הולדתי

״לחלום בעיר הולדתי״ הוא מופע נוף רחב היקף הממוקם בוויואן שבמחוז ג'יאנגשי. המופע מבוסס על הנוף טבעי והוא משלב בתוכו אמנויות במה מסורתיות וטכנולוגיות שמע ותאורה מתקדמות. דרך ארבע מערכות של אביב, קיץ, סתיו וחורף, הוא מציג באופן חדש את סיפורם של סוחרי הוויג׳ואו, את תנועת האהבה המתמשכת, את שגשוגה של תרבות הבחינות הקיסריות בסין, ואת אגדות אומנויות הלחימה. ההופעה מובילה את הקהל דרך נופי הוויג׳ואו ווויואן העתיקים, כחלום בו מתגלה מהות הציוויליזציה החקלאית, חווית המנהגים והגעגועים הארכאיים, ועיר ההולדת שבלבבות האנשים.

שיר הירח

״שיר הירח״ הוא מיצג נוף רחב ממדים הממוקם באי הירח שבנהר שינאן, ג'יאנדה, האנגג'ואו. ההופעה מוקרנת באמצעות מולטימדיה רחבת היקף כדי ליצור ״שדה חזותי״ ייחודי הכולל פרחים צבעוניים וזוהרים, ערפל, מנהרת זמן, נוף של הנהר, גשם, עצים, ציפורים, אש בשדה הקרב, אור כוכבים, ברקים ורעמים. כל אלה מפרשים את יופיה של האנושות ואת גדולתו של הנוף בעזרת טכנולוגיה מודרנית. בנוסף, מערכת מוגבהת של זרימת מים משמשת ליצירת תמונות והמחשה של הנהר, הגלים המתנשאים וסכר שינאן. באופן זה, מרחב ההופעה משלב בהקרנה אלמנטים של נוף טבעי ומציג הופעה אינטראקטיבית בין שחקנים וצללים שיוצרים עולם סוריאליסטי יפהפה.

544

530

להרשמה

שדה חובה
phone שדה חובה

אירועים נוספים