פרויקט תיירות טובה בטיבט

22/04/2021

פרויקט תיירות טובה לחיים טובים יותר מציג מקרי מבחן של המאבק בעוני בסין באמצעות תיירות.

כפר ציג'ואהלין, לאסה סיטי, האזור האוטונומי של טיבט, סין

כפר סיג'ואלין היה במקור כפר לאסה טיפוסי עני, שעסק בעיקר בחקלאות מסורתית עם תפוקה נמוכה. בשנת 2012 הקימה חברת התרבות והתיירות אוסונהום בע"מ, חנות בסיג'ואלין ובדקה מודל כלכלי חדש הנשען על התיירות. הפרויקט הנבחר להניע את המודל הוא המחזה הטיבטי "הנסיכה ונצ'נג" שהופק במיוחד במקום. מאז הפרימיירה של "הנסיכה ונצ'נג" בשנת 2013, עודדה החברה את תושבי הכפר להשתתף בהופעות ובפעילות העסקית סביב הפרויקט כדי לסייע להם להפוך ליזמים. מלבד המחזות, החברה יצרה עוד מגוון פרויקטים אשר פתחו יותר מ -100 משרות עבור החקלאים והרועים, כולל עבודות אבטחה, ניקיון, שירות, קבלה, ניהול ולוגיסטיקה. כמעט 1,000 תושבים הועסקו בעסקי החברה החדשים.

המודל הביא לגידול משמעותי בהכנסה השנתית לנפש מ -5,500 יואן בשנת 2012 לממוצע של 20,000 יואן בשנת 2018. שבע שנים מאז הפרויקט הראשון, הצליחה התעשייה השלישית של כפר סיג'ואלין לצמוח, עיצבה מחדש את המבנה הכלכלי של הכפר, וכן הביאה לעלייה ברמת ההשכלה והבטחון העצמי של תושביה.

כפר דדונג בעיר להאסה, האזור האוטונומי של טיבט, סין

בכפר דדונג מתקיימות שמונה קבוצות כפריות, ובסך הכל 218 משקי בית, איכרים ורועי צאן (כפר המונה 796 נפשות בסה"כ). מעל 20% מהם חיים בתנאי עוני, ליתר דיוק עד שנת 2016 מדד העוני של הכפר עמד על 22.9%. על מנת להתמודד עם המצב הזה, אימץ הכפר מודל כלכלי חדש המשלב בין הממשלה, המגזר העסקי והחקלאים. הממשלה ממלאת את התפקיד המוביל, החברות מנהלות את הפעילות העסקית, הקואופרטיבים דואגים לאחזקת המניות ובמקביל מגדילים את ההכנסות של החקלאים ורועי הצאן.

כך פותחו מגוון פרויקטים ומותגי תיירות שהתמחו בתיירות אקולוגית וכן בתיירות תרבותית של מיעוטים אתניים, וכך הפך דדונג לכפר הראשון בלהאסה המתבסס על התיירות. בשנת 2017, ההכנסה השנתית לנפש הגיעה ל 8,048 יואן, ובינואר 2018 יצא הכפר מרשימת האזורים העניים בסין עם מודל כלכלי חדש ומוצלח.

544

530

להרשמה

שדה חובה
phone שדה חובה

אירועים נוספים