יום הילד הבינלאומי 2021

31/05/2021

בית הספר לאומנויות לגיל הצעיר בנאנ-ג'ינג הידוע גם בכינויו "הפרח האדום הקטן " נוסד בשנת 1957 והוא בית הספר לאומנויות הראשון שאיגד בתוכו תוכניות לימודים לגיל הצעיר בתרבות, אומנות, מוזיקה וריקוד.

כל מורי בית הספר הינם מומחים בתחומי האומנות השונים. מספר התלמידים הינו 330 מגילאי 6-12. בשעות הבוקר לומדים התלמידים על פי הסילבוס הרגיל של ממשלת סין ואילו אחרי הצהריים הם מתמחים באחד מחמשת התחומים הבאים: ריקוד, שירה, מוזיקה, קליגרפיה ואופרה סינית.

להקות בתי הספר בתחומים השונים זוכות להערכה רבה בקרב הקהל הסיני, כאשר התוכניות האומנותיות השונות מאופיינות באלמנטים של תרבויות המיעוטים בסין יחד עם מודרניות ויכולת ביטוי אומנותית גבוהה.

בשל הישגיו החינוכיים יוצאים הדופן זכה בית הספר בהרבה פרסים לאורך השנים, בנוסף ישנם הרבה מבוגרי בית הספר שמהווים היום דמויות מפתח בעולם התרבות והאומנות בסין.

לכבוד יום הילד הבין לאומי בחרנו מבחר הופעות מייצגות של תלמידי בית הספר לחלוק עם הקהל הישראלי בינהם מופעי הריקוד:

נפלאות דֹוּנ-חואנג (敦煌雅韵)– ציורי הקיר על מערות דוּנ-חואנג הינם אחד מאוצרות התרבות החשובים ביותר בהיסטוריה הסינית, מופע ריקוד זה מבקש להמחיש בתנועות גוף הרקדנים את רוח ציור הקיר העתיקים.

ריקוד הצללים החלומי (灯影奇遇)– מופע ריקוד זה ממחיש בעזרת ריקוד צללים את סיפור חלומה של ילדה קטנה הרוקדת עם צללי בובות.

פריחת היסמין (茉莉花开)–  פריחת היסמין היא לבנה, ריחנית ורעננה. ריקוד זה מציג נערה צעירה על הנהר הדרומי לקול המוזיקה המסורתית הייחודית לאיזור זה היוצאת למפגש מיוחד עם פריחת היסמין הנפלאה.

ומופעי המוזיקה:

מוזיקת דרך המשי (丝路乐戛)– יצירה מוזיקאלית זו מבטאת את רוח התרבויות השונות לאורך דרך המשי, כלי הנגינה המרכזיים ביצירה זו הם הכלי הסיני המסורתי יאנג צ'ין, וכלי ההקשה המערבי מרימבה. יצירה זו משלבת מספר סגנונות מוזיקליים סינים ומערביים.

מרוץ הסוס החדש (新赛马)– כלי האר-חו הוא הדומיננטי ביצירה זו ובעזרת החיות שלו הוא מבקש ללכוד את הרגש המיוחד בתחרות הסוסים העתיקה של פסטיבל נאדאם במונגוליה הפנימית.

זכרונות ורשמים מהנהר הדרומי (忆绘江南)– יצירה אינסטרומנטלית זו שואבת את השראתה מאיזורי ווּ-סִי וסוּ ג'ואו, והיא מבקשת לתאר את התמונה הפואטית של האיזור הדרומי של נהר היאנג-צה.

שמחת התוף- (鼓趣)- הכלי המרכזי ביצירה זו הינו התוף הסיני המסורתי. הצליל החזק , המלודיה הבהירה, והעוצמה של הכלי באים לידי ביטוי בצורה מושלמת בנגינתם של הילדים. המלודיה השמחה והתזזיתית כמו משקפת את אופייה של הילדות.

544

530

להרשמה

שדה חובה
phone שדה חובה

אירועים נוספים