רוח, אנרגיה וצ'י- יצירה תרבותית של רפואה סינית מסורתית

20/12/2020

רפואה סינית מסורתית היא אחת מאוצרות התרבות החשובים ביותר של האומה הסינית, במשך אלפי שנים נשמר ומועבר בין הדורות הידע של החכמים הקדמונים- הקיסרים חואנג ויאן -אשר מהווה חלק מהזהות התרבותית הסינית ותחושת השייכות הקולקטיבית. בשנים האחרונות גם הרפואה המערבית מנסה לצאת מהגבולות המוגדרים שעיצבו אותה לאורך ההיסטוריה ולאט לאט מקבלת אליה אספקטים מסוימים ברפואה הסינית, ואפשר לראות זאת בקליניקות ובטיפולי הרפואה הסינית שצוברים פופלאריות בשנים האחרונות.

הרעיון המרכזי של פרוייקט זה הוא להציג בפני הקהל הישראלי את ההיסטוריה של הרפואה הסינית המסורתית, את השינויים וההתפתחות שעברו עליה לאורך הדורות, ומצבה כיום. נלמד כיצד נראתה הרפואה הסינית בראשיתה, נכיר את הקלאסיקות הספרותיות הנמצאות בבסיסה, אומנות ורעיונות פילוספים שעיצבו אותה, וכל זאת בעזרת אמצעים טכנולוגים חדשניים שיעזרו לנו להביא לכם את הגיוון והעושר ברפואה הסינית המסורתית.

הפרוייקט מורכב מארבעה חלקים:

א. הקשרים הבלתי נפרדים בין הרפואה הסינית לתרבות הסינית- היסטוריה של הרפואה הסינית, שיטות איבחון רפואי מסורתי, רעיונות פילוסופים, ספרות, הקשר הבלתי נפרד בין רפואה למזון, צמחים רפואיים ותרבות של תיירות מרפא בסין. לחלקה הראשון של התערוכה לחץ/י כאן.

ב. תיירות מרפא בסין- תיירות מרפא מסורתית תופסת תאוצה גדולה בשנים האחרונות בסין, בחלק זה נציג בפניכם את מיטב האתרים בסין וטייוואן הקשורים לתיירות מרפא מסורתית, בין אם זה אתריי תיירות תרבותיים הקשורים לרפואה הסינית המסורתית, איזורי שימור ופיתוח של הרפואה הסינית המסורתית, אתרי תיירות לשימור וטיפוח הגוף על פי עקרונות הרפואה הסינית, מפעלי תרופות ועוד. לחלקה השני של התערוכה לחץ/י כאן.

ג. יצירה ספרותית מקורית: "כפר מאה הצמחים הקדום"- ספר ציורים מקורי המתאר את האגדה אודות הקיסר שאנונג שנחשב בתרבות הסינית לאבי הרפואה הסינית המסורתית- בשיתוף פעולה עם הלשכה לרפואה סינית. להורדת הספר לחצ/י כאן.  בנוסף לספר נציג גם סרטון אנימציה המספר את הסיפור (תרגום לעברית: אורית רוזנר מנשה ופאן ג'אנג):

ד. "התנסות אישית"- כחלק מהרצון לחשוף לקהל הישראלי את התרבות הנלוות לרפואה הסינית המסורתית נשלח אלינו מסין מוצרים כמו: תה סיני הרקוח מתמציות צמחים על פי מתכונים של הרפואה הסינית, גרביים עם מפת מרידיאנים, הספר כפר מאה הצמחים בכריכה קשה, מפות בד של אתרי תיירות מרפא בסין ועוד. את כל אלה נשמח לחלק לקהל הרחב במסגרת חידונים און-ליין בנוגע לרפואה הסינית ותוכן התערוכה. לחידון נושא פרסים לחצ/י כאן.

*תרגום חומרי התערוכה נעשה בשיתוף פעולה ובעזרתם האדיבה של חברי הלשכה לרפואה סינית בישראל- תודה מיוחדת ל: אורית רוזנר מנשה, שמרית בן דוד, אופיר מיכאליס, ליאת פרסל, דניאל לוין, שיזף כהן, שחר דוידמן, תום מור ואורלי אברהם.

 

 

 

544

530

להרשמה

שדה חובה
phone שדה חובה

אירועים נוספים