גלרית פסטיבל ראש השנה הסיני

09/02/2021

פסטיבל האביב או ראש השנה הסיני מקורו בטקסים הראשונים של השנה בימי הקדם. פעילויות פסטיבל האביב נמשכות בערך חודש מלפני ראש השנה הירחי עד פסטיבל הפנסים ביום ה-15 לחודש הירח הראשון. חגיגות ראש השנה הסיני נבדלות בין תרבויות ואזורים שונים. המשמעות של פסטיבל האביב היא להיפרד מהישן ולהכניס את החדש, ולהתפלל לברכת הטבע לשנה הקרובה. במעבר עונות מהחורף לאביב, זו תקופת ההתחדשות בה אנשים מדביקים חיתוכי נייר על חלונות, מבצעים ריקודי הדרקונים והאריות, קונים פרחים, יוצרים פנסים, כותבים ברכות, מדליקים זיקוקים, צופים במופע הפנסים, מנחשים חידות, מבקרים במקדשים ועוד. בפסטיבל האביב מלווים את צאת השנה שמסתיימת ומברכים את ההתחלה החדשה, מתפללים לקציר ולאושר בשנה החדשה. חגיגות פסטיבל האביב מייצגות את טוב ליבם של האנשים ואת המשאלות המשמחות. פסטיבל האביב הוא זמן להרמוניה, לשלווה ולאיחוד המשמח עם המשפחה.

איחוד המשפחות הוא החלק החשוב ביותר בחגיגות השנה החדשה הסינית. אנשים חוזרים הביתה כדי לשהות עם משפחתם, מכינים כופתאות ממולאות וכדורי אורז, ואוכלים ביחד את ארוחות החג. כולם יחד מצטרפים להמולת הקניות בחגים, מחלקים מעטפות אדומות, עורכים חתונות, מטיילים, צופים יחד מול הטלוויזיה בסרטים ובגאלת ערב ראש השנה, מתחממים בחום ואהבה של המשפחה. פעילויות אלו של פסטיבל ראש השנה מסמלות את ההרמוניה, השלווה והאחדות במרכזו של ראש השנה הסיני. בשנים האחרונות יותר ויותר זרים השוהים בסין משתתפים בחגיגות פסטיבל האביב, וגם חגיגות פסטיבל האביב הפכו לצבעוניות ומגוונות יותר ויותר. ראש השנה הסיני הפך בהדרגה לתקופת זמן, בה ניתן לחלוק יחד את כמיהה לאושר ולשלווה.

תערוכת התמונות "פסטיבל ראש השנה הסיני" לוכדת את היופי הטבעי של פסטיבל האביב ושל חגיגות ראש השנה הסיני. התערוכה מתרכזת סביב: "ברכות פסטיבל האביב", "איחוד המשפחה", "שלווה". התערוכה מציגה לקהל את התפקיד המרכזי והחשוב של ההרמוניה, האושר והאחדות, בפסטיבל האביב ובחגיגות ראש השנה.

לרגל ראש השנה הסיני ויחד עם התערוכה הזו, אנו שמחים להעביר לאנשים בכל רחבי העולם את הברכות חמות והמשאלות לשלווה בשנה החדשה. אנו מאחלים שהעושר, הצבעוניות והשמחה של חגיגות ראש השנה הסיני יעניקו חום, שלווה, אושר ותקווה לכל האנשים ברחבי העולם.

מארחים: מרכז תרבות סין תל אביב, רשת ישויות בינלאומיות לתרבות והלשכה לשיתופי פעולה בינלאומיים של משרד התרבות והתיירות של סין.

**כל הזכויות שמורות למרכז תרבות סין בתל אביב, רשת ישויות בינלאומיות לתרבות  והלשכה לשיתופי פעולה בינלאומיים של משרד התרבות והתיירות של סין.
אין לעשות שימוש בתמונות ללא אישור.

הקליקו לצפיה בתערוכה אונליין

544

530

להרשמה

שדה חובה
phone שדה חובה

אירועים נוספים