טעימה מסין: סיור קולינרי בשינג'יאנג

21/06/2021

שינג'יאנג הוא אזור גיאוגרפי גדול למדי שמוביל את מגוון האקלים והסביבה כמו גם את מנהגי האזור, וגם מעורר השראה ליצירתיות של אנשי שינג'יאנג באוכל. בשינג'יאנג אנשים נהנים מהאוכל ומתנסים בחוויה של שילוב של תרבויות וסגנונות רב אתניים שיכולים לחיות יחד בהרמוניה.

שוק הלילה של קשגר

קשגר, אשר נמצאת במחוז שינג'יאנג היא העיר המערבית ביותר בסין. קשגר היא חלק בלתי נפרד מן המורשת, ההיסטוריה, והתרבות הלאומית של סין. האוכל האויגורי של קשגר מספק חוויה אתנית בלתי נשכחת- ברחובות, בסמטאות, בשווקים גדולים וקטנים, אפשר למצוא חטיפי גורמה מקומיים. עם הדמדומים, שוק הלילה מתעורר לחיים, ומציע חוויה תרבותית, אתנית וקולינרית מרגשת. גלו את קשגר דרך שווקיה התוססים!

נאן – המטבח של טורפאן

טורפאן היא עיר במחוז שינג'יאנג המהווה אתר חשוב על דרך המשי העתיקה. בימי קדם בדרך המשי, שימש לחם הנאן הטורפאני כמזון חיוני לסוחרים הנוסעים. כיום עבור המקומיים, הוא אחד האלמנטיים הבסיסיים של ארוחה טיפוסית. מכינים אותו מדי יום, מהרכבת הבצק, דרך הלישה, השטחת הבצק ביד הטבעת תבניות מיוחדות. לפני שהנאן נכנס לתנור, מורחים עליו שומשום ושמן בהיר. טעמו יהיה תלוי במידה רבה בטמפרטורת האפייה. אפייה בחום גבוהה הופכת את הנאן לזהוב, פריך ועשיר.

מרק דגים וכבש- המטבח של אלטיי

אלטיי היא עיר בצפון שינג'יאנג המכונה "מגדל המים" והיא חלק מהאוטונומיה הקזחית בסין. הקזחים באלטיי רוכבים על גמלים הנושאים את כל חפציהם ומעבירים את הצאן דרך הרים ונהרות כדי להשיג מרעה ירוק יותר. בשר הכבשים הגדלים באזור הוא רך, עשיר ושומני. כדי להכין ציר כבש בסיסי מבשלים אותו בסיר עם מים על אש פחם ומעט מלח ופלפל. בחורף, נוהגים המקומיים להתחמם עם מרק עשיר של דגים וכבש. הדגים מגיעים מאגם פוהאי, והכבש משדות המרעה. כאשר הם מתבשלים יחד הם סופגים את עושר הטעמים אלה של אלה, השומניות של הכבש והמתיקות של הדגים יוצרים יחד מנה מאוזנת וטעימה במיוחד.

פילאף- המטבח של אילי

אילי היא תמצית היופי של שינג'יאנג, והיא לא סתם מכונה גן עדן עלי אדמות. אבל מעבר לנופים המשגעים המאפיינים אותה, אילי גם מציעה חווית אוכל אותנית ובלתי נשכחת. אושפלוב (תבשיל אורז עם בשר טלה) הוא המאכל הכי מזוהה עם האזור. אושפלוב טוב מיוצר ממגוון מרכיבים איכותיים ומזינים, כולם חלק מן התוצרת המקומית.
במנת אושפלוב טיפוסית בסגנון אילי חייב להיות בשר טלה טרי ונימוח, גזר צהוב, ואורז בהיר שמחזור הגדילה שלו ארוך מזנים אחרים. זהו ללא ספק אחד המאכלים האהובים ביותר על אנשי שינג'יאנג.

עוף בצלחת גדולה- המטבח של אורומצ'י

אורומצ'י, בירת מחוז שינג'יאנג, סין. זוהי עיר מודרנית, אשר הפכה לנקודת חיבור חשובה בין מרכז אסיה ודרום אסיה ואפילו אירופה. מי שמבקר באורומצ'י, לא יכול לפספס את מנת הדגל שלה: "עוף בצלחת גדולה".

544

530

להרשמה

שדה חובה
phone שדה חובה

אירועים נוספים