חג אמצע הסתיו

21/09/2021 מקוון

חג אמצע הסתיו (ג'ונג צ'יו גְ'יֵה 中秋节) זהו אחד מארבעת החגים החשובים ביותר בלוח השנה הסיני והוא מסמן את תקופת הקציר. מועד החג הוא היום החמישה עשר בחודש השמיני של לוח השנה הסיני, בליל ירח מלא.

מאחר שלוח השנה הסיני, בדומה ללוח השנה העברי, הוא לוח ירחי-שמשי, מועד החג הוא על פי התאריך הבינלאומי משתנה משנה לשנה, והוא בדרך כלל נחוג בחודש ספטמבר או תחילת אוקטובר.

נהוג לקשר את סיפורה של האלה צ'אנג אה לחג זה. על פי האגדה, יום אחד נוצרו 10 שמשות בשמיים, ועל מנת להציל את כדור הארץ, הקשת וויי ירה בתשע שמשות והשאיר אחת לכדור הארץ.

כאות הוקרה על גבורתו, הוא קיבל שיקוי שמקנה לו חיי אלמוות והוא בחר שלא להשתמש בו. יום אחד הגיע אחד מחניכיו לגנוב את שיקוי האלמוות מביתו.

על מנת למנוע את גניבת השיקוי, אשתו הנאמנה צ'אנג אה שתתה אותו, הפכה לבת אלמוות ועלתה השמיימה. צ'אנג אה בחרה בירח כביתה החדש, כדי שתוכל לצפות באהובה בכל לילה מלמעלה.

כשווויי חזר ונודע מה קרה, הוא חש בעצב והוציא לחצר לאשתו שבירח מנחה בפירות והעוגות שהיא אהבה.
עד מהרה אנשים למדו על פעילויות אלה, ומכיוון שגם הם כיבדו והעריכו את צ'אנג אה, הם השתתפו בקורבנות אלה עם וויי למען המזל והבריאות.

המנהג להתפלל לירח ביום אמצע הסתיו הוא כבר מורשת של אלפי שנים מאז אותה תקופה.
חגיגות אמצע הסתיו סובבות סביב הירח שכן הוא מסמל אחדות ושלמות, לכן נהוג להתאחד עם המשפחה לאור הירח, להכין יחד ולאכול עוגות ירח עגולות.

לחצו כאן על מנת לעבור לאירועי שבוע התרבות חגיגות אמצע הסתיו 2021

544

530

להרשמה

שדה חובה
phone שדה חובה

אירועים נוספים