מסע בתרבות סין- חלק 1

תיירות12.09.2019

בקיץ 2019, קיבלו תלמידנו המצטיינים מלגת -מסע בתרבות סין.
המלגה נועדה לתת לתלמידי מרכזי תרבות סין ברחבי העולם הזדמנות לראות ולחוות את סין והתרבות הסינית מקרוב, להביט בהתפתחות ובהישגים השונים של האומה הסינית לאורך ההיסטוריה, ולקשור קשרי ידידות והבנה עם העם הסיני. הסיור השנה יהיה בסימן 70 שנים להקמתה של סין העממית, וישולב במגוון אירועי תרבות, טיולים והתנסות באומנויות פולקלור מקומיות.

טעימה מהמסע:

העיר האסורה

העיר האסורה הייתה הארמון הקיסרי הסיני משושלת מינג ועד סוף שושלת צ'ינג. העיר האסורה ממקומת במרכז בייג'ינג, סין. במשך כמעט 500 שנה, העיר האסורה שימשה כביתם של הקיסרים ובה היו משקי הבית שלהם. העיר האסורה הייתה גם המרכז הטקסי והפוליטי של הממשלה הסינית. העיר האסורה נבנתה בין השנים 1406 ל 1420, המתחם מורכב מ 980 מבנים ומכסה 720000 מ"ר (7800000 מ"ר). מתחם הארמון מדגים אדריכלות סינית מסורתית והשפיע על התפתחויות תרבותיות ואדריכלות במזרח אסיה ובמקומות אחרים. העיר האסורה הוכרזה כאתר מורשת עולמית בשנת 1987 והיא רשומה על ידי אונסק"ו כאוסף הגדול ביותר של מבני עץ קדומים שהשתמרו בעולם.

המבנים בעיר האסורה שרדו עם 8886 מפרצים של חדרים, לא כוללים חדרי עתיקות שונים. העיר האסורה משתרעת מדרום דרך שער טיאנאנמן לכיכר טיאננמן והמשך ליונגדינגמן. מצפון היא משתרעת דרך גבעת ג'ינגשאן עד מגדלי הפעמון והתוף.

ממולץ להגיע בשעות הבוקר המוקדמות לרכישת כרטיסים, אחרת תחכו בתור ארוך ויתכן ותשארו ללא כרטיסים.

החומה הגדולה מקטע ג'ינשנלינג

מקטע החומה הגדולה ג'ינשנלינג (או הר ג'ינשנלינג) נמצא בצ'נגדה, מחוז הביי, 130 ק"מ מהאזור העירוני בבייג'ינג. בנייתו החלה בשנת 1368 לספירה, השנה הראשונה בהונגווו משושלת מינג 'בראשותו של המרשל דאז שו דה. הר ג'ינשנלינג נמצא 700 מטר מעל פני הים. מקטע ג'ינשנלינג מתבונן על הרים, מתפתל למעלה ולמטה ונראה מלכותי. הוא ידוע במגדלי שמירה אינטנסיביים ובבניה מורכבת שונה, מה שגורם לו להתבלט משמעותית מקטעים אחרים של החומה הגדולה, כמו Badaling, Shanhaiguan ו- Jiayuguan, וכך הוא הופך לאחד מהמקטעים האטרקטיביים ביותר שפותחו על החומה הגדולה. המקטע ג'ינשאנגלינג מתפתל להפליא על ההרים, עם נוף פתוח לרחבה ומגדלי שמירה. בעל כינויים "החלק הטוב ביותר של החומה הגדולה", ו-"ג'ינשנלינג החומה הגדולה". מקיפים אותו צוקים גבוהים ועצים רבים, מה שהופך אותו למקום אידיאלי לטיולים או לצילום בארבע עונות השנה. המקטע זכה במוניטין של "הפנינה הייחודית של החומה הגדולה".

מקטע ג'ינשנלינג המרהיב נמתח לאורך ההרים, עולה ויורד. המקטע נמוך יחסית ובעל ומדרונות שטוחים, כך בעבר היה קשה לתקוף מקטע זה. במקטע זה הקירות נבנו עבים ויציבים, עם מגדלי משואות גבהים, והמצודות מופצות באופן שווה ואינטנסיבי. בחלק זה ישנם 158 מבנים, שכולם שונים זה מזה בסגנונות וצורות.

לאורך המקטע ניתן להבדיל בשוני בצורות הגגות של  המבנים, כיפות הגגות מלבניים או מתומנים. בנוסף ישנם מגדלי תצפית עם חורי צפייה מרובים ומגדלי מחסנים. ישנם מגדלי משואה ומחנות צבאיים משני צידי החומה הגדולה ג'ינשנלינג, כמו מבצר סימאטאי, מבצר לונגולינג ומחנה ליאנג'ונויוינג.מהמקטע ניתן לראות את בייג'ינג מרחוק.

שווה לבקר במקטע החומה- ג'ינשנלינג כדי להנות מהיופי המפואר והנשגב של החומה הגדולה. תהיה לכם הזדמנות נהדרת לחוות את גדולתה וגבורתה של האומה הסינית.

תערוכת הגננות הבינלאומית 2019 בייג'ינג, סין

תערוכת הגינון הבינלאומית 2019 בסין של בייג'ינג, שאושרה על ידי הלשכה הבינלאומית ,ועל ידי האיגוד הבינלאומי להפקות תערוכות גינון. הממשל המקומי בייג'ינג אחראי על תערוכה זו. התערוכה היא הרמה הגבוהה ביותר בתערוכות גינון (A1).

תערוכה הוקמה בעקבות התערכות שהתקיימו בקומינג בשנת 1999 ובשנגחאי שנת 2010. נושא התערוכה: "תחיה ירוק, תחייה יותר טוב". התערוכה מתקיימת בביגי'נג בין אפריל-אוקטובר 2019. התערוכה היא פלטפורמה חשובה להראות הישג לשימור אקולוגי בסין ולאפשר תקשורת ושיתופי פעולה בינלאומיים בין תעשיות ירוקות. יתר על כן, זה גם מספקת הזדמנות משמעותית לקדם ולהעשיר את החזון של פיתוח ירוק, לקדם את שינוי דרכי ההתפתחות הכלכלית וחיי היומיום.

יופי כזה של צמחייה וגינון לא ניתן לראות באף מקום אחר!

מרכז תרבות טיינגין בינהאי

מרכז התרבות של טיינג'ין, ממוקם באזור החדש- בינהאי, והוא משמש כאמצעי חשוב שננקט על ידי השלטון המקומי כדי לשפר את התרבות האזורית ולקדם שגשוג תרבותי.

פרויקט זה התחיל מ- 1.10.2017  וזכה לשבחים רבים בכל תחומי החיים והפך לפרויקט התרבות הסמלי בטיאנג'ין.

המרכז התרבותי של טיאנג'ין- בינהאי מבוסס על מושגי העיצוב של אדריכלים ידועים רבים מבית ומחוץ ליצירת מבנה ארכיטקטוני מרכזי ייחודי, המהווה את

הקצה המוביל ברחבי הארץ. הפרויקט, המשתרע על שטח של 120,000 מ"ר וגובהו הכולל של 312,000 מ"ר, מורכב מ"שלושה מוזיאונים, שני מרכזים וגלריה אחת ", שהם מוזיאון האמנות של בינהאי, מוזיאון המדע והטכנולוגיה של בינהאי, ספריית ביהנאי, מרכז לאמנות, מרכז האזרחים והגלריה התרבותית.

תלמידנו התהלבו מהביקור במרכז זה וקיבלו טעימה ענקית של התרבות הסינית.

 

קראו על החוויה של ענבר שרבני בסין