מסע בתרבות סין- חלק 2

תיירות19.09.2019

ענבר שרבני אחת מתלמידות המרכז משתפת את החוויה שלה בסין במסגרת המלגה.

יום 1- תחילת המסע

את הבוקר התחלתי בהכרות עם בנות המשלחת מישראל בשדה התעופה, באותו הרגע היה קליק נפלא בנינו והחל מסע מדהים לביג'ינג סין.

מהרגע שנחתנו, מארגני הטיול קבלו אותנו באופן מקסים ומאורגן שכלל הסעה לבית מלון והחדר שהיה מעבר לכל צפיותי. לאחר מנוחה של דרך ארוכה, אנה (תלמידה נוספת) ואני החלטנו לצאת להסתובב ליד נהר בקרבת המלון.

האווירה על גדות הנהר הייתה קסומה וסורליסטית להגעתנו לסין, ושחחנו ארוכות על כמה אנו מודות על הזדמנות לחוויה זו. ושתפנו חוויות כאלו ואחרות על טיולים נוספים.

יום 2- הכרות עם תלמידי מרכזי תרבות בסין במדינות שונות

לאחר שינה מפנקת בבית המלון היקרתי קמנו בבוקר לארוחת בוקר אותנטית של אוכל סיני ולאחר מכן התכנסנו בלובי המלון לפתוח את המשלחת באופן רשמי,

שם קבלו אותנו בברכה מארגני הטיול עם הרצאה אינפורמטיבית של פרופ' Duan Zhouwu על היסטוריה ותרבות סין. לאחר מכן נציגי מ-23 המדינות שהשתתפו במשלחת עלו לבמה והציגו את חברי המשלחת – אני עליתי לייצג אותנו, המעמד מאוד ריגש אותי , אני חושבת ששבירת הקרח הזו בין בני המשלחת מאד תרמה להתחברות של חברי המשלחת שהגיעו ממדינות שונות.

בהמשך היום לקחו אותנו לסיור בגנים המרהיבים הבוטנים ששם נתנו לנו הצצה לכל אחד ממחוזות סין בדרך מאוד מקורית לתנאי המחייה והבוטניקה שמצויה לאותו מחוז. האסטתיקה, העצמה והיופי של גנים אלו הייתה מרהיבה.


יום 3+4- המשך המסע

החומה הגדולה! איזה מקום מלא עוצמה והיסטוריה שאי אפשר לרגע לפספס את ההרגשה שאתה נמצא במקום עם כל כך הרבה חשיבות והיסטוריה. המחשבה על עוצמת הבנייה, וההיסטוריה שעברה באבנים אלו.

כבר בקרתי בחומה בעבר, אבל חייבת לציין שהחוויה של טיפוס החומה עם כל בני המשלחת והמדריכות הייתה מאוד משמעותית ומאוד מיוחדת כולנו התכנסנו שם בגלל האהבה והעניין שיש לנו לסין ולאומנויותיה. היה חיבור נהדר. אחד הרגעים הקסומים שחוויתי שם שהגענו לנקודת פסגה של החומה וכמה מבני המשלחת הוציאו את החללים הסינים שלהם והחלו בנגינה מסורתית. טעם העבר ממש היה מעבר לפינת כל אבן בחומה.

אסגור את מסעי בהמון תודות לכל צוות המשלחת, ובוודאי שלמרכז תרבות סין בתל אביב על הרפתקאה מדהימה.

 

רוצים לדעת מה מחלקת התיירות והתרבות של מחוז גאנסו כתבו על המשלחת?

מידע אודות המלגה לסין