מסע בתרבות סין- חלק 3

תיירות16.10.2019

בין התאריכים 23-27 באוגוסט הגיעו שתי סטודנטיות מצטיינות של מרכז תרבות סין בתל אביב לעיר לז'אנג'י ולינקסיה במחוז גאנסו במסגרת מסע בתרבות סין. פעילות זו היא אחד הפרויקטים של  שיתופי הפעולה של המחוז גאנסו עם מרכז התרבות סין בתל אביב. משרד התרבות והתיירות של סין יחד עם מרכזי תרבות סין במדינות שונות ארגנו והוציא לפועל את "מסע בתרבות סין 2019 "- תוכנית בה תלמידים מצטיינים במרכזי תרבות סין בעולם מטיילים בסין. בתאריכים 18-23.8.19 התלמידים טיילו והשתתפו בפעילויות תרבות בבייג'ינג ובטיינג'ין.

המחלקה לתרבות ולתיירות מחוז גאנסו ארגנה מגוון ביקורים עבור התלמידים של מרכז תרבות סין בתל אביב. המשלחת של מרכז תרבות סין בתל אביב ביקרה במוזיאון המחוז של גאנסו "תערוכת ציוויליזציה של דרך המשי", "תערוכת הקדרות הצבעונית בגאנסו" בתערוכות נוספות. באמצעות הערכה וניתוח מקיף של המראה, הצורה והעיצוב של שרידים תרבותיים- המשלחת למדה על ההיסטוריה בהיבטים של רגש, שמיעה וחזון. המשלחת בעודה רעננה ומלאת חיים, נהנתה מהנוחות של דיגיטציה בתלת מימד, ובו זמנית, הרגישה את האינטגרציה של ירושה היסטורית עם חדשנות מודרנית.

התלמידים ביקרו גם בפארק הגיאולוגי Zhangye Danxia ובגרוטות המקדש Yingjing Bingling בלינקסיה. הטיול והיכרות עם ההיסטוריה והתרבות המרתקות של גאנסו הרשימו מאוד את המשלחת. אורית-אחת מחברות המשלחת, אמרה "לגאנסו היסטוריה תרבותית ארוכה ומשאבי תיירות עשירים, הטיול הקצר מרגיש שהוא עדיין לא גמור ולכן אמשיך בעתיד לבקר בגאנסו עם המשפחה והחברים". התלמידה אנה, אמרה כי האומנות והתרבות של גאנסו מפורסמות בכל העולם. "בביקור זה למדתי המון וזה והייתה לי חוויה נפלאה לקחת חלק בפעילויות האלה. כאשר אחזור הביתה, אני רוצה לחלוק את החוויה הנפלאה הזו עם הקרובים שלי. ממליצה בחום לבקר בגאנסו".

  

(הטקסט באדיבות המזכירות של מחוז גאנסו ).

 

קראו על החוויה של אנה פרי בסין

קראו על החוויה של ענבר שרבני בסין