הקמע למשחקי החורף בייג'ינג 2022

אולימפיאדת החורף בייג'ינג 202212.08.2021

משחקי הקיץ האולימפיים טוקיו 2020 הסתיימו זה מכבר, ואפשר לסכם שאולימפיאדה זו הייתה אחת המוצלחות ביותר הן למשלחת הסינית והן למשלחת הישראלית. המשלחת הסינית אשר מנתה 431 ספורטאים וספורטאיות, זכתה סה"כ ב-88 מדליות, מתוכן 38 מדליות זהב! המשלחת הישראלית אשר מנתה 90 ספורטאים וספורטאיות גם רשמה הישגים מרשימים ביותר בטוקיו וזכתה ב-4 מדליות, מתוכן 2 מדליות זהב אולימפיות היסטוריות! ארטיום דולגופיאט שזכה בזהב בתרגיל הקרקע בענף התעמלות המכשירים, ולינוי אשרם שזכתה במדליית הזהב בקרב רב ליחידות בענף ההתעמלות האומנותית. בנוסף, אבישג סמברג זכתה במדליית הארד בענף הטקוואנדו, ונבחרת הג'ודו הישראלית זכתה בארד בתחרות הקבוצתית המעורבת.

מרכז תרבות סין מברך את הספורטאים והספורטאיות משתי המדינות על ההישגים הנפלאים!

פנדה ססגונית כקמיע של משחקי החורף האולימפיים בייג'ינג 2022

הפנדה הססגונית בינג דוון דוון נבחרה להיות הקמיע של משחקי החורף בייג'ינג 2022. בינג (冰) היא הסימנייה הסינית לקרח, בעוד דְוֶון (墩) הוא כינוי בסין לילדים שהם בריאים, חמודים ומלאי חיים- מאפיינים מקבילים לזה של הפנדה.

לבושה בחליפת קרח, סמל לפוריות וכוח, בינג דוון דוון רוצה לסמל את הכוח הפיזי והמנטאלי הדרוש למשחקים האולימפיים. בנוסף, היא רוצה להפיץ את רוח המשחקים האולימפיים לכל העולם. צורת הלב על כף ידו השמאלית מסמלת את הכנסת האורחים של סין המדינה המארחת, כאשר מצופה מהקמיע לחבר בין הספורטאים האולימפיים והקהל הבין לאומי הצופה במשחקים בכל העולם.

הצבעים המקיפים את פניה הם רמז למסלולי קרח ושלג, כמו גם הסרטים החיצוניים המעטרים את היכל הקרח הלאומי להחלקה מהירה, אחד מתוך שני היכלים חדשים המארחים את התחרויות ומצופה מהם להפוך לאחד מהסמלים המייצגים של המשחקים האולימפיים בבייג'ינג. הקווים הסובבים את ההיכל מסמלים גם את עידן התקשורת G5. מזכיר את דמותו של אסטרונאוט, בינג דוון דוון מסמל את הקדמה והחדשנות של בייג'ינג 2022 שמציע עתיד מלא אפשרויות חדשות.

פנס זוהר כקמיע של המשחקים הפאראלימפיים בייג'ינג 2022

שְוֶוי רוֹן רוֹן הוא ילד דמוי פנס המוכן לקבל חברים מכל העולם למסיבה גדולה. ליבו החיובי וההילה המקיפה אותו מסמלת את החמימות, ידידות, אומץ וכושר ההתמדה של הספורטאים הפאראלימפיים, שמצליחה להצית את חלומם של מיליונים בכל רחבי העולם.

הפנס הסיני הוא בעל היסטוריה של אלפי שנים ומהווה סמל תרבותי המקושר לחקלאות, חגיגות, עושר ושגשוג ובהירות. הצבע האדום הוא הצבע החשוב ביותר בסין, וזהו סמלי ומיוחד שהמשחקים יערכו במהלך חגיגות ראש השנה הסיני. העיצוב הכללי של שְוֶוי רוֹן רוֹן שואב את השראתו מאומנות גזרי נייר סינית מסורתית כמו גם מאומנות קישוטי ה-רוּ-יִי, ומציג יונים, מקדש השמיים בבייג'ינג ושלג המסמלים כולם שלום, ידידות ומזל טוב.

הסימנייה הסינית של השם שְוֶוי היא (雪) שמשמעותה שלג. הרוֹן הראשון (容) משמעותה "לכלול, להכיל", בעוד הרוֹן השני (融) משמעותה "להתיך, לחמם, להמיס". שמו של הקמיע מביע תקווה שהעולם יגלה יותר הכלה לאנשים בעלי מוגבלויות, וקידום דיאלוג והבנה בין תרבויות שונות ברחבי העולם.