מסע של שלג וקרח- תיירות חורף בסין

אולימפיאדת החורף בייג'ינג 202204.06.2021

לקראת משחקי החורף האולימפיים בבייג'ינג 2022 הכנו עבורכם סדרת סרטונים- יופיה של סין: מסע תיירותי של שלג וקרח- המרכזים את מוקדי התחרויות יחד עם מוקדי תיירות החורף בצפון סין. בסדרת הסרטונים נכיר את העיר צ'ונג לי טאי דזה אחת ממוקדי התחרויות. בנוסף, נלמד על הנופים, מנהגים מקומיים, וספורט החורף ב-חֶיי לונג ג'יאנג, ג'ילין, סין-ג'יאנג, שנדונג, ומונגוליה הפנימית. הסדרה מבקשת להציג לקהל הבין-לאומי את תיירות החורף העניפה של צפון סין ואת התרבות המרתקת הנלוות לאקלים זה.

המשחקים האולימפיים בעיר טאי צ'נג

העיר הקטנה טאי צ'נג הממוקמת במחוז צ'ונג לי מהווה את הלב של איזור התחרויות בג'אנג ג'יה-קואו, אחד משלושת האתרים הראשיים למשחקי החורף האולימפיים ב2022. לעיר יש לא רק תקופות ארוכות מאוד של שלג בחורף, אלא גם מהווה מוקד נוח להגעה כאשר היא נמצאת בלב רשת תחבורתית- באופן שממתג אותה במיקום אידאלי לספורט חורף. בנוסף העיר נמצאת בלב אזור יפיפייה מה שהופך אותה ליעד נחשק לכל אורך השנה לאנשים שמחפשים מפלט משאון העיר כמו גם טיולים רגליים בטבע.

ליהנות מסקי, להתאהב בג'ילין

בצפון מערב סין למרגלות רכס הרי צ'אנגביי נמצא אחד ממוקדי תיירות החורף היפים בסין- ג'ילין. מקור השם מגיע מהמילה המנצ'ואית girin ula שמשמעותה "לצד הנהר". תקופות ארוכות של שלג עבה ורך ונופים עוצרי נשימה הופכים את ג'ילין לאחד מהמקומות הקסומים ואהובים ביותר על חובבי הסקי.

שאנדונג הידידותית מברכת אותך

ממוקמת לאורך חופה המזרחי של סין, שאנדונג היא מקום הולדתם של גדולי הפילוסופים הסינים- קונפוציוס ומנציוס. היא ידועה גם בנופים הייחודים והמגוונים שלה, בתרבות העתיקה וההיסטוריה, והמאפיינים המקומיים הייחודים לה.

סיור חורף בסין-ג'יאנג

ממוקמת בצפון מערב סין, סין-ג'יאנג היא מחוז אוטונומי של בני המיעוט האויגורי. איזור זה עשיר בסוגי קרקעות ותצורות נוף שונות מאגמים אלפינים ועד מדבריות ענק. בנוסף ענפי הדיג, ציד וחקלאות מפותחים מאוד. כל אלה יחד עם החורף הקר והשלג המכסה אותה מעניקים לה את הקסם שלה הבא לידי ביטוי במגוון מנהגיי פולקלור מקומיים.

אר-שן: אדמת החלומות 

ממוקמת בצפון מזרח מונגוליה הפנימית וממוקמת סמוך מאוד לארבעת הערבות המפורסמות והעתיקות, אר-סן ידוע ביערות הצפופים, כרי המרעה הנרחבים שבה, מעיינות חמים  ונופי השלג הלבנים. פעילויות ספורט החורף הפופולאריים באיזור זה הם: מזחלות שלג, ומזחלות רתומות לסוסים, אשר מביאים התרגשות ושמחה לעונת החורף באר-שן.

חֶיי לונג-ג'יאנג: נופי הצפון

הפרובינציה חיי לונג-ג'יאנג ממוקמת בצידה הצפון מזרחי הרחוק ביותר של סין. מלבד יערות ענק מכוסי שלג, פרובינציה זו היא גם ביתה של העיר חר-בין בה מתקיים כל שנה הפסטיבל המפורסם: עולם השלג והקרח-תערוכת פיסול בשלג המציג את האוסף הגדול ביותר של פסלי שלג.