חזון משחקי החורף האולימפיים- בייג'ינג 2022

אולימפיאדת החורף בייג'ינג 202205.04.2021

החל מהיום הראשון בו הודלק הלפיד האולימפי לראשונה, הערים אשר זכו לארח את האולימפיאדות השונות נודעו לאורך ההיסטוריה ב"זהות האולימפית" שלהן. בתאריך ה-31.7.2015 הוכרזה בייג'ינג כעיר שתזכה לארח את משחקי אולימפיאדת החורף האולימפיים והפרא-אולימפיים לשנת 2022. בכך הפכה בייג'ינג לעיר הראשונה בהיסטוריה שתארח גם את משחקי אולימפיאדת הקיץ, גם את אולימפיאדת אסיה ובקרוב גם את משחקי החורף האולימפיים.
משחקי החורף האולימפיים הם אירוע ספורטיבי רב ענפי המציג מגוון ענפי ספורט שונים המתקיימים על קרח או שלג. אולימפיאדת החורף הראשונה נערכה בשנת 1924 בעיר שמוני שבצרפת, מאז הם מתקיימים אחת לארבע שנים. בין ענפי הספורט המתחרים באולימפיאדה זו ניתן למצוא: קפיצות סקי, הוקי קרח, החלקה אומנותית, גלשן שלג, סקלטון ועוד.

חזון וניהול משחקי החורף בייג'ינג 2022
מפגש פסגה מרגש של ספורטאים מכל העולם על רקע קרח לבן ובתולי. אירוח על בסיס פתיחות, אחדות וכנות על מנת לייצר חוויה אולימפיות ופרא-אולימפית מרגשת, בלתי רגילה ושוברת שיאים.

מטרות:
לגרום ללהבה האולימפית להדליק את ההשראה בלבבות צעירים ברחבי העולם
לחשוף את מגוון ענפי ספורט החורף לרבבות ברחבי העולם כולו
ליצור עולם טוב ומתקדם יותר באמצעות המשחקים האולימפיים
להוסיף הבנה הדדית ושיתוף פעולה בין האומות השונות מרחבי העולם

ניהול ואירוח המשחקים
הממשל הסיני נותן חשיבות רבה לאירוח משחקי החורף האולימפיים, נשיא סין הדגיש מספר רב של פעמים:
"משחקי החורף צריכים לשמור על איכות הסביבה, להתנהל בצורה שקופה, נקיים מכל רבב וזאת על מנת לייצר חוויה איכותית ובלתי רגילה. "

ארבעת העקרונות לניהול פרוייקט משחקי החורף 2022:
1. ניהול סביבתי ירוק: לחסוך במשאבי טבע, ניקיון ושמירה על הטבע על מנת לשקף משחקים אולימפיים הרמוניים עם הטבע.
2. ניהול שקוף: גיוס עובדים מגוון ושווה, התנהלות שווה על מנת לגרום לאפקט חברתי טוב ומועיל.
3. ניהול פתוח: להקפיד על מראה לעולם, מראה לעתיד, מודרנה וקידמה, לגרום למשחקים האוליפיים להיות שער חיובי של סין כלפי העולם.
4. ניהול נקי: לעבוד קשה על מנת לחסוך במשאבים, להילחם בשחיתות, להגביר יעילות, להפוך את המשחקים האולימפיים לנקיים כקרח לבן.